PROBLEM SA OGRANIČENIM PERIODOM BORAVKA OD 90 DANA U 180 DANA
Kako je nakon sastanka Tehničke Radne grupe, Evropska komisija kao jedinu mogućnost brzog rešavanja produženog boravka profesionalnim vozačima u Šengenu dala uputstvo za traženje posebnih viza kod zemalja članica, Udruženje je pripremilo tekst mejla koji treba da pošalju svi prevoznici koji obavljaju međunarodni prevoz i imaju problem sa ograničenim periodom boravka od 90 dana u 180 dana.
Tekst je pripremljen na srpskom i engleskom jeziku i potrebno ga je poslati u datoj formi koja se može preuzeti OVDE.
Napomena: Tekst je koncipiran tako da je potrebno dodati ime i prezime odgovornog lica i naziv firme koja šalje dopis. DOPISE ŠALJETE NA MEJL ADRESE IZ EKSEL FAJLA , A NE NA MEJLOVE IZ DOPISA!
Lista mejl adresa na koje je potrebno poslati dopis dostupna je OVDE.
Molimo vas da sve dobijene odgovore šaljete na sengen@pumedtrans.com kako bi ih prosledili dalje preko nadležnih ministarstava u Brisel. Napominjemo da je bitno dobiti što više odgovora od svih ambasada kako bi imali čvrste dokaze o realnosti predloženog rešenja.
JAKO JE BITNO DOPISE POSLATI ODMAH DANAS!


















